Prace związane z wymianą konstrukcji dachu i pokrycia dachowego oraz odtworzenia 4 lokali mieszkalnych po robotach związanych z wymianą konstrukji dachu w budynku mieszkalnym wielorodzinnym przy ul. Katowickiej 229 w Tychach, zostały wykonane pod nadzorem administratora budynku – Miejskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych w Tychach, przez firmę Zakład Remontów Budowlanych Blacharsko-Dekarskich Andrzej Hajok, z siedzibą przy ul. Bielszowickiej 25, 41-710 Ruda Śląska, który został wyłoniony do realizacji zadania po przeprowadzonym w październiku 2017 r. postępowaniu przetargowym.

Realizacja zadania przebiegała od listopada 2017 r. do maja 2018 r.

Zakres robót obejmował:

  • remont kapitalny dachu, kominów, przewodów wentylacyjnych, z ociepleniem stropodachu,
  • ocieplenie ścian lokali na poddaszu wraz z wymianą okien,
  • modernizację pomieszczeń higieniczno-sanitarnych z montażem urządzeń,
  • wymianę i modernizację instalacji wewnętrznych,
  • wykonanie robót towarzyszących.

Koszt przedsięwzięcia wyniósł ok. 738 tys. zł.

W efekcie wykonanej częściowej modernizacji nieruchomości zdecydowanie podniósł się komfort
i standard 4 mieszkań socjalnych, zlokalizowanych na poddaszu nieruchomości oraz warunki higieniczno-sanitarne przyszłych najemców, w szczególności poprzez kompleksowe wyremontowanie pokoi, kuchni i łazienek, montaż nowych grzejników oraz armatury.

Wykonane prace stanowią etap modernizacji 10 budynków zlokalizowanych na osiedlu robotniczym „OSADA”, których realizacja planowana jest na lata 2018-2020 w ramach RPO dla województwa śląskiego na lata 2014-2020.

Prace w obrębie nieruchomości przy ul. Katowickiej 229 będą kontynuowane niezwłocznie po zawarciu umowy o dofinansowanie przedsięwzięcia oraz wyłonieniu wykonawcy robót.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...