27 stycznia 2023 12:27

W grudniu 2022 roku zakończyliśmy termomodernizację – wpisanego do gminnej ewidencji zabytków – wielorodzinnego budynku mieszkalnego przy ul. Katowickiej 145.

Zadanie było realizowane ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, z którego Gmina uzyskała dofinansowanie w wysokości 2 milionów złotych. Całkowity koszt przedsięwzięcia wyniósł 2,185 miliona złotych.

W ramach zadania przeprowadzono kompleksową termomodernizację budynku: ocieplono ściany zewnętrzne, wymieniono stolarkę okienną
i drzwiową oraz źródła ogrzewania. Piecyki na opał stały, w które wyposażone były mieszkania, zastąpiono dwufunkcyjnymi kotłami gazowymi
z zamkniętą komorą spalania, zapewniając centralne ogrzewanie oraz centralnie ciepłą wodę.

W budynku znajduje się 8 mieszkań (w tym 2 dla osób poruszających się na wózku). Lokale wyposażone zostały w urządzenia sanitarne, zlewozmywaki oraz elektryczne lub gazowe kuchenki z piekarnikiem.

Wykonano dodatkową kondygnację w dobudowanej części budynku, na dachu której pojawiły się maty rozchodnikowe – zielony dach. Na podwórku pojawiły się nowe rośliny oraz zbiorniki na deszczówkę. Ustawiono odremontowane stare ławki, których styl komponuje się z zamontowaną pompą ręczną  tzw. „abisynką”. Odremontowano budynek gospodarczy, który został przeznaczony na altanę śmietnikową.

Całość zachwyca swoim wyglądem. Projekt łączy ze sobą akcenty tradycyjne i nowoczesne, jak również elementy środowiskowe.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...