15 czerwca 2023 14:10

Do sierpnia 2018 roku w budynku przy ul. Estetycznej 3 funkcjonował sklep spożywczy. Od tego czasu lokal nie budził zainteresowania potencjalnych najemców. Z tego powodu w wieloletnim programie gospodarowania mieszkaniowym zasobem gminy Miasto przewidziało zmianę jego przeznaczenia przy naszym udziale.

Założono, że wykonamy przebudowę lokalu, w wyniku której powstaną dwa nowe mieszkania przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Plan ten zrealizowaliśmy w pierwszej połowie tego roku.

We wrześniu 2021 r. opracowaliśmy projekt, a pod koniec 2022 r. przeprowadziliśmy przetarg na wykonanie robót, w wyniku którego wyłoniliśmy wykonawcę – firmę Fortis z Pszczyny. Prace rozpoczęły się w styczniu 2023 r.

Zakres prac obejmował wydzielenie dwóch mieszkań z wejściem bezpośrednio z poziomu chodnika przy ul. Estetycznej oraz od strony podwórka.

Wykonawca w obu mieszkaniach wykonał:

  • przebudowę ścian działowych
  •  wymianę stolarki okiennej i drzwiowej
  •  nową instalację elektryczną
  •  sanitariaty, wyposażone w elektryczne podgrzewacze wody oraz ceramikę  łazienkową

 

Na wykonanie remontu pozyskaliśmy ok. 214 tys. zł. wsparcia ze środków Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego. Całość prac wyniosła ok. 312 tys. zł

 

 

fot. Mariusz Ślączka

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...