31 sierpnia 2023 12:58

Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych w Tychach w imieniu Gminy Miasta Tychy realizuje projekt dofinansowany z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach pn.:

„Wymiana źródła ciepła ogrzewania Klubu Wilkowyje MCK w Tychach przy ul. Szkolnej 94”

Projekt realizowany jest w ramach  programu:  Ochrona Atmosfery, Cel strategiczny: „Poprawa jakości powietrza oraz ograniczenie zużycia energii i wzrost wykorzystania energii z odnawialnych źródeł”, Działanie OA 1. Zmniejszanie emisji pyłowogazowej, w tym tzw. „niskiej emisji”, zwiększenie efektywności energetycznej wytwarzania, przesyłu lub użytkowania energii, Poddziałanie OA 1.2. Budowa lub zmiana systemu ogrzewania na bardziej efektywny ekologicznie i energetycznie.

Realizacja projektu polega na zlikwidowaniu dotychczasowego źródła ciepła - kotła węglowego  i zastąpieniem go nowoczesnym i ekologicznym gazowym kotłem kondensacyjnym wraz z przyłączem gazu do budynku Miejskiego Centrum Kultury przy ul. Szkolnej 94.

 

Celem projektu jest zmniejszenie emisji zanieczyszczeń pyłowo – gazowych do atmosfery, zwiększenie sprawności instalacji grzewczej oraz zmniejszenie jednostkowych kosztów zapotrzebowania na energię dostarczoną do budynku.

 

Całkowity koszt Projektu: 151 340,50 zł

Dofinansowanie projektu z WFOŚiGW: 21 422,00 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...